1px

Jak przechowywać opony? Mamy na to sposób

0

Za oknem zaczyna robić się chłodno, a drogi lada dzień pokryje cienka warstwa śniegu. Jest to więc odpowiedni czas, by zmienić opony na zimowe. Co jednak zrobić z letnimi? Trzeba je dobrze schować, aby w spokoju doczekały do kolejnego sezonu. Nie można ich jednak rzucić w pierwsze lepsze miejsce. Jak przechowywać opony? Dowiesz się o tym z tego artykułu.

Gdzie trzymać opony? Najpierw musisz o nie zadbać

Zanim umieścisz opony w odpowiednim dla nich miejscu, musisz zadbać, by nie popsuły się one przez te kilka miesięcy. Zacznij od ich dokładnego umycia – pozbędziesz się wtedy wszelkich niechcianych substancji, które mogły się do nich przyczepić podczas użytkowania. Wszelkie chemikalia, takie jak benzyna, oleje czy rozpuszczalniki, działają negatywnie na stan ogumienia. Pamiętaj jednak, że nie wystarczy tutaj krótka wizyta z autem w myjni. Po zdjęciu opon, należy o nie porządnie zadbać. Do tego celu wystarczy przygotować wodę wymieszaną ze środkiem do czyszczenia samochodu.

Cały ten rytuał ma swoje dodatkowe plusy. Podczas mycia opon możesz sprawdzić czy nie uszkodziły się one w jakimś miejscu. Zauważysz też wszystkie przedmioty, jakie mogły utknąć między klockami bieżnika. Po wyczyszczeniu, użyj zaś zabezpieczenia w postaci wybranych kosmetyków, aby mieć dodatkową pewność, że uchronisz opony przed czynnikami zewnętrznymi. 

Przechowywanie opon. Te miejsca mogą być odpowiednie 

Ściągnięte opony najlepiej przechować w garażu lub piwnicy, aby utrzymywały odpowiednią temperaturę. Aczkolwiek tym aspektem nie musisz się specjalnie martwić, ponieważ doskonale poradzą sobie w przedziale od -5 do około 20 stopni Celsjusza. Wystarczy uważać, by nie kłaść ich blisko kominka, grzejnika lub innego ciepłego miejsca, aby nie doprowadzić do powstania nierówności w ich strukturze.

Gdy już wybierzesz miejsce i zadbasz o jakość swojej opony, to nic nie stoi na przeszkodzie, by umieścić ją na specjalnie do tego przygotowanym wieszaku. Pamiętaj tylko, że najlepiej założyć na nim kompletne koło, aby uniknąć wspomnianych wyżej odkształceń. Usztywniona konstrukcja nie doprowadzi do żadnych negatywnych skutków.

  

Jak przechowywać opony? To łatwiejsze niż myślisz

Najważniejsze, abyś stosował się do kilku żelaznych reguł. Musisz pilnować, aby po rozpoczęciu nowego sezonu, opony były w pełni sprawne i gotowe do użytku. Nie jest to jednak trudne i przy odrobinie wprawy oraz ostrożności, wszystko powinno pójść jak z płatka. Wierzymy więc, że z łatwością przechowasz swoje opony.

 

Produkty które pomogą w przechowywaniu kół lub opon:

 

Wieszak ścienny na koło oponę felgę 10,5 cm; okrągły, krótki

Wieszak ścienny na koło oponę felgę 30,5 cm; okrągły, długi

Wieszak ścienny na koło oponę z osłoną piankową 30,5 cm; kwadratowy, długi

Wieszak uchwyt ścienny na oponę, koło; kwadratowy, krótki

uj Komentarze do wpisu (0)

1pxJesteśmy przedstawicielem Presidenta
11
1pxPromocje!
Podpórka ogrodowa 3 części wys. 60cm
Podpórka ogrodowa 3 części wys. 60cm

38,89 zł

Cena regularna: 49,64 zł

Najniższa cena: 49,64 zł
szt.
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl