1px

Jak urządzić mały balkon w bloku? Wykorzystaj każdy centymetr przestrzeni

0

Mieszkania w bloku charakteryzują się schematyczną budową i dość niewielkimi rozmiarami. Szczególnie jest to odczuwalne w blokach z “wielkiej płyty”, gdzie przestrzeń do życia była na dalszym planie projektantów. Jednak nawet w ograniczonym metrażu, można urządzić przytulny balkon. Wystarczy skorzystać z kilku naszych pomysłów i wprowadzić je w życie, aby cieszyć się słonecznymi dniami lub romantycznymi wieczorami spędzając czas na balkonie. W takim razie, jak urządzić mały balkon w bloku?

Najważniejszy jest plan. Przed wprowadzeniem swoich kreatywnych pomysłów w życie musisz ocenić jak bardzo, możesz sobie pozwolić na uwolnienie swojej fantazji. Pamiętaj, że ogranicza Cię stosunkowo niewielka przestrzeń, dlatego wszystko powinno być dobrze policzone. Kluczowe są przede wszystkim odległości od barierki balkonu do wejścia oraz długość balkonu. W małej przestrzeni trzeba ułożyć rzeczy z rozmysłem, zamiast upychać je i mieć nadzieję, że będzie dobrze.

Jak urządzić mały balkon w bloku? Postaw na minimalizm

Słynna zasada “mniej, znaczy więcej” sprawdza się doskonale w wielu sytuacjach. W aranżacji przestrzeni ma to szczególne znaczenie. Trzeba umieć zachować pewien umiar, ponieważ umieszczenie wszystkiego, co z pozoru wydaje się potrzebne, może doprowadzić do bałaganu i ograniczenia miejsca dla Ciebie. A pamiętaj, że balkon ma służyć do wypoczynku w możliwie najbardziej komfortowych warunkach.

Dlatego przede wszystkim Ty musisz czuć się w nim dobrze, a nie Twoje rzeczy. Jeśli masz do zagospodarowania niewielką przestrzeń zastanawianie się zbyt długo, jak urządzić mały balkon w bloku stworzy tylko problemy. Zastosuj sprawdzone i klasyczne rozwiązania. Postaw metalowe krzesło ogrodowe. Połóż na nim poduszkę, żeby siedzieć wygodnie. Lubisz przebywać w towarzystwie roślin? Zdecyduj się na kwietniki ogrodowe. Zajmują mało miejsca, a w łatwy sposób ożywią przestrzeń na balkonie. Warto rozważyć także zakup małego stolika ogrodowego. Wtedy z przyjemnością postawisz na nim kawę, herbatę lub inny napój.

Jak urządzić mały balkon w bloku? Utrzymaj jeden styl

Porządek ułatwia życie i jest dobrze odbierany przez ludzi. Aby urządzić mały balkon w bloku, dobrze jest zdecydować się na jeden styl, w którym zaaranżujesz swoją przestrzeń. Kakofonia wzorów i kolorów, które wyglądają na oderwane od siebie, mogą z czasem okazać się męczące. Wybierz najłatwiejsze rozwiązania. Niech będzie przytulnie, wygodnie i funkcjonalnie. Postaw tam rzeczy, na które lubisz patrzeć. Wspomniane wcześniej ulubione kwiaty, może jakaś roślina doniczkowa. Do tego wygodne krzesełko ogrodowe. Tak zaczyna się przyjemność z wypoczynku na balkonie.

uj Komentarze do wpisu (0)

1pxJesteśmy przedstawicielem Presidenta
11
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl