1px

Jak wygląda ustawienie CB Radia? Krótki przewodnik

0

Kupiłeś upragnione CB Radio. Nie możesz się doczekać, kiedy wyruszysz w trasę i będziesz mógł rozmawiać z innymi kierowcami. Zanim zaczniesz używać radia, musisz je odpowiednio wyregulować. Nie wiesz jak to zrobić? Boisz się, że uruchomienie i ustawienie CB Radia zajmie ci dużo czasu? Oto krótki przewodnik, który pomoże ci dokonać pierwszego ustawienia CB Radia.

Zacznij od wyboru zakresu i modulacji

Kupiłeś CB radio, zamontowałeś antenę i znalazłeś miejsce dla radia w swoim samochodzie. Teraz pozostaje ci ustawienie CB Radia. Od czego zacząć? Fabryczne ustawienia radia, niekoniecznie będą zgodne z wymaganiami, które obowiązują na terenie Polski. Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić to ustawienie trybu na polski (PL), w zależności od rodzaju radia, wszystko wygląda trochę inaczej, ale poradzisz sobie z tym bez problemu.

Jak wygląda ustawienie trybu? Przed włączeniem radia musisz wcisnąć jeden lub dwa przyciski (wszystko zależy od modelu urządzenia, dlatego wcześniej dokładnie zapoznaj się z instrukcją obsługi), następnie włącz radio i przy pomocy pokrętła wybierz tryb polski (PL). W niektórych urządzeniach, żeby zatwierdzić zmianę trybu, należy wcisnąć określony przycisk, w innych trzeba wyłączyć i włączyć radio. Podczas kolejnego uruchomienia należy wybrać modulację. Masz 2 opcje do wyboru AM albo FM. Wybierz AM.

Bardzo ważny przyciski SQL i ASC

Tryb i modulacja ustawione? Twoje radio wydaje z siebie głośny, nieprzyjemny szum. Kolejny krok, jeżeli chodzi o ustawienie CB Radia, będzie polegał na jego regulacji. Zrobisz to przy pomocy funkcji SQL (SQUELCH) albo ASC. Zacznijmy od SQL. Wystarczy, że przekręcisz pokrętło oznaczone tymi 3 literami do momentu, aż ustaną szumy. Kierowcy używają tego pokrętła, po to, by zmniejszyć szumy i zakłócenie oraz wyciszyć „głosy” kierowców, którzy znajdują się daleko.

ASC jest automatycznym odpowiednikiem funkcji SQL. Wybór ASC oznacza automatyczną regulację szumów. Dzięki czemu kierowca oszczędza czas, który musi poświęcić na manualną regulację. Która funkcja jest lepsza, SQL, czy ASC? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji kierowcy.

Wybierz kanał 19

Podstawowe ustawienie CB Radia zakończone. Przed tobą ostatnia rzecz, czyli wybór kanału. W Polsce kierowcy korzystają z 40 kanałów w paśmie 26,96 MHz-27,41 MHz. Pokrętłem do zmiany kanałów (lub przyciskami na mikrofonie) wybierz kanał 19. Dlaczego akurat ten? W Polsce jest to tzw. kanał drogowy. Oznacza to, że na tej częstotliwości kierowcy komunikują się ze sobą i informują o sytuacji na drodze.

uj Komentarze do wpisu (0)

1pxJesteśmy przedstawicielem Presidenta
11
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl