1px

Jak zamontować antenę CB z podstawą magnesową? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

0

Decydując się na CB radio, pamiętaj, że sam sprzęt to tylko połowa sukcesu! Równie ważna jest jego antena. To właśnie od niej zależy zasięg radia, poziom ewentualnych zakłóceń i komfort użytkowania urządzenia. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest antena magnetyczna. Jak zamontować antenę CB z podstawą magnesową i czym różni się ona od tej, mocowanej na stałe? Sprawdź, co musisz wiedzieć, by wszystko działało zgodnie z planem!

Antena magnetyczna a antena na stałe

Czym różni się antena magnetyczna od anteny montowanej na stałe? Ta pierwsza jest rozwiązaniem wyjątkowo wygodnym. W każdej chwili możesz ją ściągnąć, przełożyć na inny pojazd, czy schować do bagażnika. Jej główną wadą jest to, że nie może być stosowana w przypadku pojazdów z karoserią z kompozytu lub aluminium. Antena montowana na stałe zapewnia lepszą jakość odbioru, jednak jej mocowanie jest nieco bardziej wymagające i wymaga zrobienia dziury w dachu lub zakupu specjalnego uchwytu. Jak zamontować antenę CB, jeśli zdecydujesz się na model z podstawą magnesową?

Jak zamontować antenę CB?

Zastanawiasz się, jak zamontować antenę CB z podstawą magnesową, by zapewnić najlepsze osiągi sprzętu? Zaleca się zamocowanie jej na symetrycznym środku dachu pojazdu. W przypadku montażu na tylnej klapie lub na masce istnieje ryzyko nieco gorszego odbioru i nadawania. Niektóre modele wyposażone są w dodatkową folię aluminiową, która poprawia działanie anteny i ułatwia jej dostrojenie. Zwróć na to uwagę, ponieważ w zależności od sprzętu może on wymagać podklejenia folii pod podstawkę, specjalną folię aluminiową, która jest konieczna do zestrojenia anteny.

Montaż anteny CB a ochrona lakieru

Nieodpowiednie mocowanie sprzętu może skończyć się uszkodzeniem lakieru. Jak zamontować antenę CB, by go uniknąć? Z pewnością warto wykorzystać podkładkę. W zależności od samego sprzętu możesz wykorzystać dwa rodzaje zabezpieczenia:

podkładkę gumową – pamiętaj, by montować ją tylko na czystym lakierze, w innym przypadku możesz spowodować jego zarysowanie, pamiętać należy też o jej demontażu razem z anteną, zapominając o tym podkładka może się zwulkanizować z dachem - szczególnie na dużym słońcu i wtedy bez uszkodzenia lakieru może się nie udać jej usunąć. Jazda z kolei z podkładką bez anteny może spowodować jej oderwanie pod wpływem wiatru. Zwróćmy też uwagę że ta podkładka jest namagnesowana tylko z jednej strony ! 

podkładkę bezbarwną – zaleca się, by montować ją na czystej i odtłuszczonej powierzchni, ze względu na swoje właściwości bardzo dobrze chroni dach przed zarysowaniami i czynnikami atmosferycznymi, taka naklejka potrafi przetrwać kilka lat, mogą być problemy z jej odklejeniem ale jak już się uda to lakier pod nią będzie jak nowy.

Montaż anteny CB a przewody

Podczas instalacji sprzętu zwróć uwagę na przewody. Jak zamontować antenę CB, by uniknąć problemów w tym aspekcie? Pamiętaj, że przewód powinien mieć kilka cm luzu i nie może być napięty. W innym przypadku podczas użytkowania pojazdu możesz go nieumyślnie wyrwać z podstawy magnetycznej.

uj Komentarze do wpisu (0)

1pxJesteśmy przedstawicielem Presidenta
11
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl