1px

Jaka jest najlepsza antena CB? Przeczytaj, co musisz wiedzieć przed jej zakupem!

0

Radio CB jest nadal popularną formą komunikowania się pomiędzy kierowcami na drodze i użytkownikami zestawów stacjonarnych. Poza nadajnikiem ważny jest również odbiornik. Dlatego dzisiaj podpowiadamy, jaka jest najlepsza antena CB.

Najpopularniejsze są modele samochodowe

Największą grupę użytkowników radia CB stanowią kierowcy. Widywane jest ono na samochodach osobowych i ciężarowych. Pomaga reagować na zagrożenia na drodze i jest formą kanału w razie pomocy. To także doskonałe źródło informacji oraz żartów. Dawniej istniała dość duża grupa osób, która korzystała z radia CB także w domu. Szczególną popularność zyskały te urządzenia, gdy dostęp do internetu i telefonów komórkowych był mocno ograniczony, a wręcz niemożliwy. Jednak w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jaka jest najlepsza antena CB skoncentrujemy się na parametrach dostosowanych do pojazdów.

Długość anteny wpływa na zasięg i jakość odbioru

Musisz zdawać sobie sprawę, że im antena od radia CB jest dłuższa, tym z dalszej odległości może zbierać fale radiowe. Dlatego jeśli zależy Ci na zasięgu, wybierz najdłuższe modele. Na jakie parametry możesz liczyć? Anteny samochodowe o długości od 1 m do 3 m zbierają sygnał maksymalnie z odległości 20 km. Oczywiście w pewnych, optymalnych warunkach pogodowych ten zasięg może się wydłużyć. Jednak taka odległość w zupełności wystarczy, żeby zareagować na sytuację na drodze. 

Kupić wersję montażową, czy magnetyczną? Wszystko zależy od Twoich potrzeb

Najpopularniejszym rozwiązaniem są modele wyposażone w podstawkę magnetyczną. Zapewnia ona dobrej jakości sygnał, łatwo ją przymocować do karoserii i zdemontować w razie potrzeby. Zastosowane magnesy są na tyle silne, że utrzymują antenę w jednym miejscu nawet przy wyższych prędkościach. Jeśli masz obawy, czy magnes porysuje powłokę lakierniczą, zawsze możesz zastosować gumowe podkładki zabezpieczające. W przypadku anten radia CB na stałe przymocowanych do karoserii największą trudnością jest ingerencja w wierzchnią część nadwozia pojazdu w taki sposób, żeby nie powstała w tym miejscu korozja. Jeśli zrobisz to profesjonalnie, zyskasz solidne połączenie z nadajnikiem!

Jaka jest najlepsza antena CB? Zwróć uwagę na producenta i jakość wykonania

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaka jest najlepsza antena CB, ponieważ wszystko zależy od budżetu oraz indywidualnych preferencji. Rozsądnym posunięciem jest rozglądanie się za produktami renomowanych marek. Gwarantują one odpowiednią jakość wykonania, która przekłada się na trwałość i jakość sygnału.

uj Komentarze do wpisu (0)

1pxJesteśmy przedstawicielem Presidenta
11
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl