1px

Grzałka nierdzewna vs "normalna"

0

Trzeba zacząć od tego że zajmujemy się sprzedażą grzałek do grzania wody.

Grzałka nierdzewna jak sama nazwa wskazuje jest wykonana z materiału który nie koroduje - nie rdzewieje w środowisku wodnym.

Grzałka normalna - miedziana wykonana jest z miedzi, często jest pokryta chromem lub cyną, wygląd ma bardzo podobny do nierdzewnej ale niestety koroduje w środowisku wodnym.

Grzałka nierdzewna jest wymagana w zbiornikach nierdzewnych, ponieważ grzałka miedziana w takich zbiornikach będzie znacznie szybciej korodować niż w zbiornikach ze stali czarnej emaliowanej.

Regułą jest to że koroduje metal mniej szlachetny w zbiornikach nierdzewnych może się to zdarzyć że metalem mniej szlachetnym będzie miedź i to ona szybciej ulegnie korozji.

W zbiornikach ze stali czarnej emaliowanej też zachodzi korozja ale metalem mniej szlachetnym w tym przypadku nie będzie miedź grzałki ani stal zbiornika, ale jego powierzchnia jest znacznie większa od powierzchni grzałki miedzianej - dlatego w zbiornikach stalowych emaliowanych mogą być użyte grzałki miedziane.

W zbiornikach nierdzewnych też może się tak zdarzyć ze grzałka miedziana wytrzyma bardzo długo, ale to zależy od składu stali, PH wody i pewnie jeszcze od innych czynników.

Regułą jest to, że do zbiorników ze stali nierdzewnej powinno się stosować grzałki nierdzewne.

Do zbiorników ze stali czarnej emaliowanej można zastosować grzałki nierdzewne jak i miedziane.

 

uj Komentarze do wpisu (0)

1pxJesteśmy przedstawicielem Presidenta
11
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl