1px

Poznaj niezawodne sposoby na usunięcie wosku ze szkła!

0

Dekoracyjne i efektowne szklane świeczniki to atrakcyjny dodatek do każdego mieszkania. Światło świec sprawia, że w pomieszczeniu panuje miły, ciepły nastrój. Warto umieścić na komodzie lub stole te elementy, dzięki którym ciemne, zimowe wieczory staną się dużo przyjemniejsze. Mimo wielu zalet, płynących z posiadania świecznika, musisz pamiętać, że należy go odpowiednio czyścić, by stanowił domową ozdobę przez cały czas. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak usunąć wosk ze szkła i cieszyć się klimatycznym światłem świec!

Usuwanie wosku ze szkła przy pomocy wrzątku

Zabrudzone woskiem świeczniki lub pojemniki do przechowywania świec nie wyglądają zbyt estetycznie. Jeżeli chcesz to naprawić, zastosuj prosty trik, zalewając poplamione naczynie wrzątkiem. Musisz odczekać chwilę i ponowić czynność. Jeżeli zauważysz, że powierzchnia z wosku zaczyna odchodzić od naczynia, usuń resztki przy pomocy nożyka. Warto zastosować typ plastikowy, a unikniesz zadrapania naczynia. Tym sposobem z powodzeniem usuniesz wosk ze szkła!

Jak usunąć wosk ze szkła używając zamrażalnika?

Być może ten patent Cię zaskoczy, ale świetnym sposobem na usunięcie wosku ze szkła jest włożenie zabrudzonego naczynia do zamrażalnika! Na jaki czas umieścić świecznik lub pojemnik na świecę w mroźni? Najlepiej zostaw go tam na całą noc. Chodzi przecież o to, by wosk przyklejony do ścianek całkowicie zamarzł, dzięki czemu będzie się od nich łatwiej odseparowywał. Odczekaj, aż zniknie szron i spróbuj usunąć wosk ostrym narzędziem. Na koniec warto przemyć naczynia ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia. Zadanie nie powinno Ci sprawić najmniejszego problemu, a zyskasz czyste i pełne blasku lampiony.

Ciepła woda jako sposób na usunięcie wosku ze szkła

Trzeci sposób jest przeznaczony dla największych leniuchów, gdyż wymaga naprawdę niewiele pracy, by usunąć wosk ze szkła. Rzeczy, których potrzebujesz, to bardzo ciepła woda i czas. Naczynie po świecy zalewasz gorącą cieczą i odstawiasz, aż minie przynajmniej 12 godzin. Najlepiej jest odczekać dobę, gdyż zyskasz pewność, że wosk na pewno oddzieli się od ścianek naczynia. Właściwy moment to ten, gdy pozostałości wypłyną na powierzchnię wody. Wyjmujesz wosk i starannie myjesz lampion. Zadanie wykonane!

Przekonaj się, że warto zadbać o czyste i funkcjonalne świeczniki, by stworzyć niepowtarzalną atmosferę w swoim mieszkaniu. Postaw na stylowe lampiony z kwiatowymi motywami lub te, które są podstawką ze szpikulcem do umieszczenia świecy, a zyskasz ciepło płynące ze światła!

uj Komentarze do wpisu (0)

1pxJesteśmy przedstawicielem Presidenta
11
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl