1px

Sprawdź, jakie wybrać drzewo do kominka, by poczuć przyjemne ciepło w domu

0

Szczęśliwcy, którzy są posiadaczami kominków, mogą cieszyć się przyjemnym ciepłem podczas jesienno-zimowych wieczorów, gdy za oknem panuje prawdziwa plucha. Zastosowanie tego źródła ciepła jest również opłacalne, wystarczy używać dobrej jakości drewna i odpowiednio je przechowywać. Jakie gatunki drzewa najbardziej nadają się do kominka? Poznaj takie, które powinny znaleźć się w twoich domowych zapasach!

Jakie wybrać drzewo do kominka, by spalało się powoli?

Spośród szeregu gatunków drzew, tylko nieliczne nadają się do bardzo efektywnego spalania. Często wyznacznikiem, który wiele mówi nam o wydajności drzewa do kominka, jest procent popiołu, jaki pozostawiają wypalone kawałki opału. Jednym z takich produktywnych gatunków jest niewątpliwie dąb, po którego spalaniu pozostaje jedynie 3% czarnej sadzy. Podobnie jest z drewnem bukowym o dużej wartości opałowej, z wyjątkowo cienką korą oraz drewno jesionowe. Jesion to twarde drzewo, które schnie bardzo szybko, co wpływa na jego popularność. Jeżeli po wypaleniu zostaje dużo więcej popiołu, masz do czynienia z grabem.

Drzewo do kominka, które wydziela przyjemną woń

Jeśli zależy Ci na dodatkowych walorach, jakich możesz oczekiwać od swojego źródła ciepła, używaj drzew owocowych do kominka. Niektóre gatunki posiadają charakterystyczny zapach, który wydziela się właśnie podczas palenia, wypełniając wnętrze domu przyjemną, naturalną wonią. Jakie drzewo wybrać do kominka? Drewno wiśni lub jabłoni emanuje ciekawym, wręcz słodkim aromatem, który szybko rozprowadza się w mieszkaniu.

Gatunki drzewa do kominka najlepsze do rozpałki

Do rozpalania ognia w kominku warto zastosować niektóre nadające się do tej czynności gatunki, wśród których bez wątpienia znajduje się brzoza i topola. Ta pierwsza ma większą przewagę w stosunku do topoli, ze względu na łatwość rozpalania przy jednoczesnej dużej zawartości wody. Brzoza charakteryzuje się również miłym zapachem, wydzielającym się przy rozpałce. Z kolei topola ma niską wartość opałową, jest także stosowana jako podpałka, jednak nie jest tak wytrzymała na wilgoć. Pamiętaj, że rozpałka to istotny kawałek drzewa do kominka!

Atrybuty niezbędne do przechowywania drzewa do kominka

Jeżeli zdecydowałeś już, jakie drzewo do Twojego kominka nada się najbardziej, ułatw sobie przechowywanie drewna i wybierz stylowy kosz na drewno. Pomocny artykuł możesz postawić blisko źródła ciepła, by kawałki drzewa były zawsze na wyciągnięcie ręki. Zadbaj również o zestaw kominkowy, czyli niezbędne akcesoria, w skład których wchodzi zazwyczaj miotełka do usuwania resztek popiołu, szufelka, szczypce czy pogrzebacz.

uj Komentarze do wpisu (0)

1pxJesteśmy przedstawicielem Presidenta
11
1pxPromocje!
Kołatka podkowa na szczęście 241-2006
Kołatka podkowa na szczęście 241-2006

22,12 zł

Cena regularna: 28,12 zł

Najniższa cena: 28,12 zł
szt.
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl